Belpol

Egyre több magyar nő utazik abortuszra Orbán Viktor laboratóriumába

Bár Magyarországon legális az abortusz, a várólisták és a nem megfelelő bánásmód miatt egyre több nő kényszerül arra, hogy az országhatáron kívül szakítsa meg a terhességét.

Szomorú a tendencia, hogy ezek szerint ma már nem csak meddőségkezelési céllal, hanem emiatt is a külföldet kell választaniuk a nőknek.

A 12. hétig legális a műtéti abortusz Magyarországon, ezalatt a nőknek két megbeszélésen kell kötelezően részt venniük a családvédelmi szolgálatoknál. Az első alkalommal tájékoztatják őket az egyéb lehetőségekről, például még az örökbefogadásról is, a második találkozó célja pedig, hogy felvázolják előttük a műtét veszélyeit – írja a Euronews.

A lap megkérdezte Lebedi Rékát, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogászát, aki szerint ezzel két probléma is van: „A családvédelmi szolgálatok egyrészt hihetetlenül elfoglaltak, ami oda vezethet, hogy a nők kifutnak az időből. Másrészt ügyfeleinktől tudjuk, hogy ezeken a tanácsadásokon a hangnem is sokszor megalázó” – mondja.

Hetente tíz-tizenöt nő

Jelenleg Magyarországon nincs olyan törvény, amely tiltaná az abortusz miatti utazást külföldre, s az utóbbi időben egyre több nő jelentkezik be osztrák klinikára emiatt.

A bécsi Gynmed klinika nőgyógyásza szerint az intézményben hetente tíz-tizenöt magyar nőnél végeznek terhességmegszakítást. De a klinika csak egy a sok közül, amelyik feljön a Google-kereső első oldalán. A lap szerint hasonló arányban néznek utána a nők a szintén az osztrák fővárosban praktizáló Woman & Health Klinikának is, melynek magyar, orosz és lengyel nyelvű honlapja is van. Sokan nem is csinálják végig a kimerítő magyar rendszert, egyből az osztrák magánklinikákat választják. Pedig a beavatkozás nem olcsó.

Ezeken a klinikákon az abortusz költsége utazás nélkül 500-600 euró, a magyar havi nettó átlagbérek nagyjából fele. Magyarországon pedig jelenleg közel 120 euróba kerül (45 312 forintba) a terhességmegszakítás. (via Mfor.hu)

A teljes írás az mfor.hu-n olvasható.

[visual-link-preview encoded=”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″]

Ha érdekesnek találta, ossza meg és mondja el véleményét!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük