Kényes téma! Egy kis szépségtörténelem! Mikor, és miért kezdték el borotválni a lábukat a nők?
Mikor, és miért kezdték el a nők borotválni a lábukat? A nők nem saját örömükre kezdték el borotválni a lábukat az biztos. Erre vonatkozó adatokat egészen a II. Világháborúig visszamenőleg találhatunk.
A háború idején a nejlonra nagy szükség volt az ejtőernyők gyártásához, így a harisnya igencsak luxuscikknek számított. Kevesen tudtak hozzájutni a kis példányszámban gyártott harisnyákhoz.
Régi harisnyákat gyűjtöttek adományként speciális konténerekben, hogy ezzel is segíteni tudják a hős hazafi férfiakat, akik a fronton voltak.
A harisnyákat ejtőernyők gyártásához hasznosították újra. A valamit magára adó nő azonban soha nem jelent volna meg nyilvános helyen harisnya nélkül.
Éppen ezért a leleményes nők elkezdték borotválni a lábukat, majd a sima bőrre, egy vékony festékréteg is került, így úgy érezték, hogy már nem meztelen a lábuk. Ezt a speciális műveletet szépségszalonokban végezték.
A legviccesebb művelet talán a harisnya csíkjának felrajzolása volt a láb hátsó részére. Ehhez egy speciális, körzőre emlékeztető szerkezet is készült.
A lábszépítésre specializálódott szakemberek még fényes árnyékolással is ellátták a láb bizonyos részeit hogy tűnjön úgy, mintha a harisnyán megcsillanna a nap.
A háború lejárta után újra beindult a harisnyagyártás, de ekkor már minden nő úgy tudta, és hitte, hogy a nőiesség szimbóluma a szőrmentes, borotválatlan láb. (via tudasfaja.com)
Fotó: Pixabay
[visual-link-preview encoded=”eyJ0eXBlIjoiaW50ZXJuYWwiLCJwb3N0Ijo5NzEsInBvc3RfbGFiZWwiOiJPbGRhbCA5NzEgLSBUw6Ftb2dhc2QgYSBLw7Z6YmVzesOpZGV0IiwidXJsIjoiIiwiaW1hZ2VfaWQiOjEyNjQ3LCJpbWFnZV91cmwiOiJodHRwczovL3d3dy5rb3piZXN6ZWQuaHUvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMjQvMDMvS296YmVzemVkLmpwZyIsInRpdGxlIjoiVMOhbW9nYXNkIGEgS8O2emJlc3rDqWRldCIsInN1bW1hcnkiOiJLZWR2ZXMgS8O2emJlc3rDqWQgT2x2YXPDsyEgU3rDvGtzw6lnw7xuayB2YW4gUsOhZCEgIiwidGVtcGxhdGUiOiJ1c2VfZGVmYXVsdF9mcm9tX3NldHRpbmdzIn0=”]