Belföld

Munkavállalók, figyelem! Jönnek a szombati munkanapok, sokan nem örülnek majd ennek

Az elmúlt évtizedekben megszokott öt munkanap és két pihenőnapos hét számos magyar munkavállaló számára a stabilitást és kiszámíthatóságot jelenti.

Azonban 2025-ben három alkalommal is olyan szombatokra kell készülnünk, amikor az eredetileg pihenőnapnak számító hétvégi nap munkanappá válik.

Ennek célja, hogy máskor élvezhessünk hosszabb pihenőidőszakokat, például három- vagy négynapos hosszú hétvégéket.

Szombati munkanapok 2025-ben

1. Május 17.
Az első ledolgozós szombatra május 17-én kerül sor, amikor a május 2-i pénteket kell ledolgozni. Ezzel lehetővé válik, hogy május 1-je, a munka ünnepe, egy négynapos hosszú hétvégét biztosítson május 1-től május 4-ig.

2. Október 18.
A második alkalom október 18-án lesz, amikor az október 24-i pénteket dolgozzuk le. Ennek köszönhetően az 1956-os forradalom emléknapja alkalmából szintén egy négynapos hosszú hétvégét élvezhetünk október 23-tól október 26-ig.

3. December 13.
Az év utolsó ledolgozós szombatja december 13-ára esik, amikor december 24-ét, szerdát dolgozzuk le előre. Ez lehetőséget nyújt egy ötnapos karácsonyi pihenésre december 24-től december 28-ig.

Hosszú hétvégék és munkaszüneti napok 2025-ben

2025-ben több hosszú hétvége is vár ránk, bár néhány ünnepnap éppen hétvégére esik, így azok nem hosszabbítják meg a pihenőnapok számát.

Egynapos munkaszüneti napok:

  • Január 1. (szerda)
  • Augusztus 20. (szerda)

Háromnapos hosszú hétvége:

  • Június 7-9. (pünkösdi hétvége)

Négynapos hosszú hétvégék:

  • Április 18-21. (húsvét)
  • Május 1-4. (a munka ünnepe)
  • Október 23-26. (1956-os forradalom)

Ötnapos hosszú hétvége:

  • December 24-28. (karácsony)

Az ilyen áthelyezett munkanapok és hosszú hétvégék célja, hogy a magyar munkavállalók több időt tölthessenek családjukkal és pihenéssel, még akkor is, ha ez néha egy-egy szombati munkanap árán történik.

Az előre megtervezett szabadnapok és a hozzájuk igazodó munkarendek biztosítják, hogy a lehető legjobban kihasználhassuk az ünnepi időszakokat és a pihenőnapokat.

Címlapkép: Pixabay

Tetszett a cikk? Ossza meg ismerőseivel vagy szóljon hozzá!

Közbeszéd

Közbeszéd | Hírek, tények és vélemények

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük